אורתודנטיה מורכבת

טיפול שיניים במרכז ובמקומות אחרים מתחלקים בדרך כלל לשניים, ישנם טיפולי שיניים שמתייחסים לתפקוד השיניים והלסתות בכלל. מדובר על טיפולים שמתבצעים באופן תדיר, בין אם זה טיפול אצל שיננית, סתימות, טיפול שורש וכדומה. סוג הטיפול השני הם טיפולים אסתטיים, שמתייחסים למראה הלסתות, כאן מדובר על מצב בו השן צומחת בצורה לא נכונה או שהיא לא נקייה מספיק ויש לבצע לה טיפול, במטרה לשפר את המראה שלה וכך גם את המראה הלסת כולה. 

טיפולי אורתודנטיה מורכבת, הם טיפולים שמחברים במובן מסוים בין השניים. לא ניתן לבצע טיפולים אורתודנטיים רק לצורך תפקוד השן או רק לצרכים אסתטיים. בדרך כלל מדובר על טיפולים שמשלבים בין שני הצרכים, מעצם אופיים של הטיפולים. 
ברמת העיקרון טיפולי אורתודנטיה מורכבת מיועדים ליישור השיניים. בתהליך הצמיחה שלהן, השיניים עלולות לגדול בצורה לא ישרה, כך שנוצר מרווח בין שן לשן. אותם מרווחים יוצרים נזק בתפקוד הלסתות, שכן חתיכות אוכל עלולות להיתקע ביניהן ובכך המקום עלול לקלוט עליו חיידקים רבים, מה שבהמשך יוביל לדלקות שונות. מעבר לכך, המרווחים יוצרים גם מראה אסתטי לא נעים, שכן במקום שהלסת תהיה כולה מקשה אחת, אפשר לראות מרווחים שונים בין השיניים. 

בדרך כלל טיפול אורתודנטיה הוא חלק מטיפול שיניים במרכז שנעשה באופן מקיף. בשביל לבצע טיפול כזה, יש לפנות תחילה לרופא שיניים אשר יאבחן את המצב ולאחר מכן, במידת הצורך, הוא כבר ידאג להפנות את הפציינט אל אורתודנט מומחה. 
אורתודנט יתחיל בתהליך של צילומים ומדידות, ולאחר מכן יתחיל הטיפול עצמו. טיפול אורתודנטיה מורכב מהתקנת סמכים על השיניים, אשר מטרתם ללחוץ על השיניים כך שיתקרבו אחת לשיניים. הסמכים מחוברים בחוט ברזל עדין. ניתן להשתמש כיום בסמכים שקופים וכן בסמכי ברזל כסופים. 

חשוב להבהיר, ניתן לבצע טיפולי שיניים במרכז ובכל מקום, בזמן שעוברים טיפול אורתודנטיה מורכבת, למרות שזה לא תמיד פשוט ונעים. מה שכן, יש צורך לדאוג לניקיון ובריאות השיניים בצורה הרבה יותר קפדנית, שכן קיים סיכוי שאוכל יישאר על גבי הסמכים, מה שכמובן עלול לגרום לנזק לשיניים. 

אם אתם מעוניינים לבצע טיפולי שיניים במרכז כולל טיפול אורתודנטיה מורכבת, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מרפאתו של ד"ר גבריאל יגודייב זה המקום בשבילכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר במייל או בטלפון ותוך זמן קצר תיהנו מתוכנית טיפול מקיפה.