אורתודנטיה פלסטית

בדרך כלל, כשאנחנו שומעים על טיפולי אורתודנטיה, אנחנו חושבים על תהליך בו מתקינים סמכים וגשרים על השיניים, ומדי מספר שבועות מגיעים אל הרופא לצורך הזזה של הסמכים ויצירת לחץ חזק יותר על השיניים. אך לצד טיפול אורתודנטיה זה, אנחנו יכולים למצוא טיפולים יותר מורכבים ומסיביים, למשל, טיפולי אורתודנטיה פלסטית. 

טיפולי אורתודנטיה פלסטית משתייכים למחלקה של שיקום הפה במרכז רפואי או בית חולים, כאן מדובר על ניתוחים פלסטיים אשר מיועדים לשיפור המצב האסתטי של הלסתות וכן לשיפור התפקוד שלהם. כפי שנוכל לראות מיד, ישנם מצבים שונים שמחייבים טיפולי אורתודנטיה פלסטית. 

מצב אחד הוא, אם המטופל נולד עם לסתות אשר אינן מתיישבות זו על זו. במצב אידיאלי, הלסתות אמורות להיות אחת מעל השנייה. כך כשהוא לועס, שתי הלסתות פועלות ללא שום בעיה. אך במקרה והמטופל נולד עם לסת אחת קדמית יותר מהשנייה, הרי שעליו לעבור ניתוח במהלכו תהיה הזזה של הלסתות, וחיבור שלהן לתקופה מוגבלת, על מנת שהן יישמרו על מקומן. חשוב להבהיר, ניתוח כזה נעשה רק על ידי מומחי שיקום הפה במרכז רפואי, והוא מתבצע לאחר טיפול ארוך. לעיתים הוא מתבצע אחרי שמסיימים הליך של טיפול אורתודנטי בפה, שמטרתו יישור השיניים. כך אין צורך לבצע טיפול המשך בלסתות או בשיניים. 

מצב אחר בו נדרש טיפול אורתודנטיה פלסטית הוא אם נגרם נזק ללסתות, כתוצאה מתאונה, חבלה, פציעה או כל סיבה אחרת. זה יכול להיות הסטה של עצמות, פגיעה מסוימת בלסתות ועוד. בכל אחד מהמקרים, המטופל יעבור אבחון ותהליך מקדים לפני שייקבע מה סוג הניתוח שעליו לעבור. גם במקרה זה, הניתוח יתבצע במסגרת שיקום הפה במרכז עם מומחים שמכירים היטב את התחום. 
כפי שניתן להבין, לא מדובר בטיפולי שיניים או אורתודנטיה רגילים. מדובר על טיפולים מאוד מורכבים ולא פשוטים, אך בסיכומם אפשר ליהנות ממבנה נכון של הלסתות, תפקוד מלא שלהן ולא פחות חשוב, אפשר ליהנות ממראה אסתטי מחודש. 

לסיום, אם אתם מעוניינים לעבור טיפול אורתונדטיה פלסטית, אתם מוזמנים לפנות אלינו, מרפאתו של ד"ר גבריאל יגודייב מתמחה בטיפולי שיקום הפה במרכז הארץ. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולי שיניים מסוגים שונים, כולל טיפולים אורתונדטיים ואחרים.