טיפול שורש מורכב

אחד מטיפול השיניים המורכבים אך החשובים ביותר שיש, הוא טיפול שורש. טיפול זה מתבצע אצל רופאי שיניים שמתמחים בטיפול זה, שכן לא כל רופא נוהג לעשות אותו. לרוב התהליך הראשוני מתבצע אצל רופא שיניים רגיל, הוא מנסה לפתור את הבעיה באמצעות ניקוי וסתימה, אם זה לא עוזר, אז הוא מפנה את המטופל אל רופא שיניים אשר מתמחה בביצוע טיפול שורש מורכב או רגיל.
 
טיפול שורש מורכב או רגיל, מיועד לתיקון שן פגועה מהבסיס שלה, כלומר מהשורש. בדרך כלל מדובר על שן שניזוקה בשכבות השונות, החל מהזגוגית, דרך הדנטין ועד המוך. לרוב הנזק נגרם כתוצאה מחדירה של עששת אל תוך שורש השן, מה שגורם לדלקות ברקמות הפנימיות, שם נמצאים מערכת העצבים של השן וכלי דם. על מנת להימנע מנזק מוחלט לשן ולחניכיים, יש לבצע טיפול שורש. 

טיפול שורש במרכז השן, כולל סילוק עששת, ניקוי כל תעלות השורש, סילוק המוך ואז מילוי השן בחומר מיוחד שאמור לסתום אותה, כך שמונעים אפשרות של חדירת עששת בחזרה אל השן. העששת מצטברת בשורש השן, כתוצאה מאי ניקיון של השן לאורך זמן. במקרה כזה, מצטבר בשורש פסולת של אוכל שלא דאגנו לסלק וככל שהוא מצטבר, העששת גדלה ויוצרת נזק למבנה השן. 

חשוב להבהיר, האופציה החלופית לטיפול שורש במרכז השן היא עקירתה. דבר שיכול להיות הרבה יותר כואב, וכן ידרוש לאחר מכן טיפול המשך של השתלת שתל, אחרת אנחנו עלולים להישאר ללא שן בנקודה זו. טיפול שורש מורכב הוא אומנם לא נעים ולא פשוט, אך הוא מונע כאבים ודלקות עתידיות, ומשפר באופן ניכר את מצב השן. חשוב להבהיר שכיום נהוג לבצע טיפולי שיניים במרכז לרפואת שיניים עם מומחים בתחום, כשהטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית באזור ולעיתים אף הרדמה כללית, במידה ולא ניתן לבצע את הטיפול בהרדמה רגילה. 
לפני סיום נציין, טיפול שורש מורכב יכול להימנע הן בשמירה על ניקיון של השיניים והן בעזרת אבחון מוקדם של מצב השן והשורש שלה. 
אם אתם רוצים לקבל עוד מידע אודות טיפול שורש במרכז, זה הזמן לפנות אלינו.

אצלנו במרפאה של ד"ר גבריאל יגודייב, תוכלו לקבל את כל המידע על טיפולי שיניים ובפרט טיפול שיניים מורכב וכן תוכלו לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות לטיפול שורש מורכב. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך המייל.